Strona główna arrow Od Naczelnego   

Migawki

Jednym z pierwszych objawów choroby władzy jest podejrzliwość wobec współpracowników (...), niezdolność do przyjmowania krytyki, przekonanie takiego człowieka, że jest niezbędny i że niczego nigdy nie zrobiono tak jak należy, dopóki nie objął władzy i że nigdy nic nie będzie robione jak należy, jeżeli się przy niej nie utrzyma.(Ernest Hemingway)

 

Imieniny

21 Grudnia 2014
Niedziela
Imieniny obchodzi:
Jan, Honorata,
Tomasz
Do końca roku zostało 11 dni.

Szukaj

Pogoda na jutro

Pogoda w Sejnach

Najnowszy PS

jedynka_17_13.jpg


Sejny - sentymentalny spacer po mieście

"Sejny - sentymentalny spacer po mieście"

rysunki Marka Karpowicza
już w sprzedaży


Gazetka szkolna, wydrukowana w naszej drukarni

Reklama

Od Redaktora Naczelnego Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
09.11.2007.
 

Przegląd Sejneński ma już 16 lat. Można powiedzieć, że to dorodny młodzieniec, ale jeszcze nie stuprocentowy mężczyzna. Jego jubileusz był skromny, ale spotkali się na nim ludzie, którzy wzajemnie się cenią.

Image10 października 2006 roku minęło 15 lat naszej gazety. “PS" zakładali Jan Lupo i ś. p. Zbyszek Sawicki. Komisarzem rządowym w Sejnach był wówczas Cezary Cieślukowski.

To był czas rozłamu sejneńskiego samorządu na miasto i gminę. W nowej sytuacji powstawały różne pomysły. Jednym z nich była gazeta. Janek ze Zbyszkiem zaczęli robić “Sejneńskie Wieści". To na co mogli na początku liczyć to maszyny do pisania, kserokopiarka i własne pomysły.

Dopiero w 1993 roku redakcja dorobiła się pierwszego komputera. W 1994 roku zmienił się tytuł wydawanego pisma na “Przegląd Sejneński". Gazeta ciągle ukazywała się jako miesięcznik. Były lepsze i gorsze chwile.

W 2003 roku “Przegląd Sejneński" miał przestać istnieć. Image

Zaproponowałem wówczas Jankowi Lupo, że mogę założyć działalność gospodarczą i wziąć na swoje barki wydawanie gazety. Doszliśmy do wniosku, że pomysł jest dobry. Powstał zalążek nowej redakcji: Janek Lupo, Monika Karpowicz i Jacek Buraczewski — w roli właściciela gazety i jej redaktora naczelnego.

Najpierw porwaliśmy się na tygodnik. I dobrze nam szło. Jednak prywatna gazeta - nie dotowana przez żaden urząd - musi pozyskiwać na swoje istnienie pieniądze. A pieniądze dla gazety to reklama i sprzedaż. Czytelników mieliśmy coraz więcej, zaś z reklamami było różnie.

Dzielnie walczyliśmy o przyszłość gazety. Po pół roku wydawania tygodnika, postanowiłem że gazeta będzie wydawana co dwa tygodnie. Okazało się to trafione. Niestety przestał z nami współpracować Janek Lupo, gdyż jako pracownik Urzędu Miejskiego w Sejnach otrzymał kategoryczny zakaz, by pomagać nam w tworzeniu gazety. Nie zdziwiło to nas. Wiedzieliśmy, że władzom nie podobała się krytyka niezależnej gazety która przedstawia prawdę mieszkańcom Sejn.

Chciałbym, by “Przegląd Sejneński" dalej trafiał do mieszkańców Sejn, bez względu na przeciwności. Warto powiedzieć, że przetrwaliśmy młodą konkurencję zaserwowaną nam z urzędu w postaci “Wieści Sejneńskich". Chociaż miała ona wyprzeć nas z rynku, to my dzisiaj obchodzimy Jubileusz.

Dziękujemy za to wszystkim naszym Czytelnikom i Przyjaciołom.

Jacek Buraczewski

Redaktor naczelny

 
Reklama


Copyright © 2014 Przegląd Sejneński - All Rights Reserved.
Template by: Free CSS Templates | Modified for Joomla! 1.0 by: JALPRESSCached by PHP-Hypercacher